טיפים לבחירת תנור קרמיקה

 

כל אחד שעוסק באמנות יודע כי אחד מהפריטים החשובים לאלה שעוסקים בבניית כלים ומוצרים בעלי ערך, הוא תנור לשריפת החומר או במילים אחרות – תנור קרמיקה. שריפת החומר הוא אחד משלבי העיבוד החשובים ביותר בעת יצירת פריט אמנותי מחמר או קרמיקה מכיוון שרק כך ניתן יהיה לקבל תוצאה מושלמת ואיכותית וכמובן – עמידה במיוחד.
אז איך בוחרים תנור קרמיקה? לפניכם מספר טיפים חשובים שיסייעו לכם בבחירת התנור האיכותי והמתאים ביותר עבורכם.
 
לקבלת ייעוץ בבחירת תנור והצעת מחיר - חייגו אלינו
5537376 - 03 
 

טיפ מס' 1 – מה הצורך שלכם?

 

תנור קרמיקה אינו דבר שרוכשים בכל יום ולכן חשוב מאוד לשים לב שאתם בוחרים בתנור שמתאים לצרכים שלכם באופן מדויק. על כן, בטרם היציאה לחנות התנורים או לפני ביצוע ההזמנה, רשמו לפניכם את הצרכים שלכם וכך תוכלו לחפש את התנור המתאים ביותר. ואם אינכם מוצאים כזה במלאי תנורי הקרמיקה הסטנדרטיים, מומלץ שתשקלו להזמין תנור שייבנה בהתאמה אישית עבורכם.
 

טיפ מס' 2 – תנור נגיש לעבודה

 

מלבד ההתאמה לצרכים, ישנה חשיבות גדולהלנגישות התנור, ונסביר למה הכוונה. תנור נגיש הינו תנור שבנוי באופן שקל לעבודאתו. לדוגמא, תנור שניתן להזיז ולשנע בנוחות במידת הצורך, תנור שמאפשר הרמה שלהמסגרת ללא הבסיס לצורך הטענה נוחה של החומר וכן הלאה.
 

טיפ מס' 3 – מבנה תנור

 

ישנם שני סוגי תנורים לקרמיקה – תנור בעל פתח קדמי ותנור עם פתח עליון. יש לציין, כי התנור עם הפתח הקדמי הינו נוח בהרבה לעומת התנור השני וקיימות בו יותר פונקציות ממנו. אך כדאי לדעת, כי מחירו של תנור כזה הוא כמעט כפול מהמחיר של התנור בעל הפתח העליון. אז אם יש לכם את האמצעים לכך, כדאי מאוד לבחור בו על מנת שהעבודה תהיה נוחה ויעילה יותר.
 
טיפים לבחירת תנור קרמיקה
 

טיפ מס' 4 – איכות התנור

 

יש לוודא כי התנור עשוי מחומרים איכותיים ומובחרים. שימו לב כי התנור אמור לכלול לבנים שמתאימות לשריפת רדוקציה, הוא אמור להיות מצופה בנירוסטה, הטרמוקפל שלו צריך להיות מפלטינה וכן הלאה.
 

טיפ מס' 5 – בטיחות ובקרה

 

חשוב מאוד לבחור בתנור קרמיקה שקיימים בו מנגנוני בקרה ואמצעי בטיחות שונים. כמו למשל מספק ביטחון, מנגנון שעוצר את פעילות התנור בעת תקלה וכדומה. כמו כן, כדאי שיהיו בתנור מפסק ביטחון ומערכות בקרה שונות.
 

טיפ מס' 6 – תנור בעל אפשרויות שליטה

 

כדאי מאוד שבתנור תהיה שליטה על עוצמותהחום, שליטה על אספקת החמצן, שליטה על עוצמת הלהבות ובקיצור, שליטה על כלהפונקציות שקיימות בו.
 

טיפ מס' 7 – אחריות

 

תנור קרמיקה הינו מוצר שאמור לשרודשנים ארוכות ללא תקלות. אך לאחר כעשור של שימוש הוא כנראה כן יצטרך פעולות תחזוקהמפעם לפעם. על כן, חשוב לוודא כי האחריות שניתנת לכם מטעם המוכר, תהיה תקפה לתקופתהזמן הארוכה הזו.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יש לתאם מראש טלפונית לפני הגעה לחנות
כ"ט בנובמבר 25, בת ים
טל': 5537376 - 03, פקס: 5529006 - 03
נייד: 050-5599293